Başkan'dan

Sevgili Paydaşlar,

2014 yılı dünya ekonomisinde büyümenin görece yavaşladığı bir yıl oldu. Özellikle Avrupa Birliği’nde yaşanan ekonomik sorunların çözümünün biraz daha vakit alacağının anlaşılması negatif bir unsur oluştururken, ABD ekonomisindeki güçlü toparlanma pozitif bir unsur olarak dikkat çekti. Ülkemiz ekonomisi ise, her ne kadar son çeyrekte büyüme rakamları bir miktar beklentilerin altında seyretse de, pozitif bir ayrışma gösterdi. Son yıllarda sergilediğimiz siyasi ve ekonomik istikrar, mali disiplin ve güçlü bankacılık sektörü bu ayrışmanın temel belirleyicileri oldu.

2014 yılı, Avrupa Birliği pazarında yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen tamamıyla ihracata dönük faaliyet gösteren Grubumuzun tekstil-konfeksiyon şirketleri açısından başarılı bir yıl oldu. Grup olarak, en kaliteli hizmeti, en hızlı şekilde ve olabilecek en düşük maliyetle müşterilerimize sunmaya ve onların global çözüm ortağı olmaya devam ettik.

Grubumuzun tüm şirketleri, çok çalışarak, merak ederek, her koşuldan yeni öğrenme fırsatları yaratarak, cesur kararlar vererek, hızlı hareket ederek, ihtiyaçları doğru analiz ederek, çözüm odaklı yaklaşarak, etik kurallardan ödün vermeyerek, tecrübe ve birikime saygı duyarak oluşturduğumuz kurum kültürümüzün bir parçasıdır.

Önümüzdeki yıl, tekstil-konfeksiyon alanında, sektörün önde gelen şirketleri olan ACT Tekstil ve ATT Tekstil şirketlerimizde en önemli önceliğimiz, verimliliğimizi ve karlılığımızı daha da artırarak, büyümek olacaktır. 2015, her iki şirket için de gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yatırım yılı olarak planlandı. 2015, aynı zamanda, Türkmen Lojistik ve Türkmen Dış Ticaret şirketlerimiz için aldığımız yatırım kararları ile beraber, gerek yat imalatı gerekse gayrimenkul sektörlerindeki yatırımlarımız için de önemli bir yıl niteliği taşıyacaktır.

Sizlerden aldığımız güçle, faaliyet gösterdiğimiz her sektörde standartları yeniden belirlemek hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En büyük desteği özverili çalışanlarımızdan alarak, Türkmen Holding’i daha ileriye taşıyacak, bu heyecan ve motivasyonla, içinde bulunduğumuz sektörleri geliştirmeye devam ederken, sosyal sorumluluk bilinciyle tüm paydaşlarımıza sürdürülebilir bir değer yaratmaya odaklanacağız.

Saygılarımla,

Atila Türkmen

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

att attclothing lojistik dis-ticaret turkmen-teknoloji turkmen-marine atmyacths gaat